10.den

10. prosince 2012 v 15:37 | Limetka <3
10. den
Dnešní tip:

Vánoční filmy

1. Grinch
Asi všichni známe :)
Grinch přišel na svět stejně, jako všichni Kdovíci z městečka Kdosice. Jedné chladné noci přistál ve svém parapleštníčku na prahu dvou dobromyslných sester, Růži a Kláry. Ujaly se ho s láskou, přestože už od první chvíle tušily, že se od ostatních kdosických mrňat liší. V osmi letech Grinchovi narostly vousy a chlupy, navíc nazelenalé, a jeho vrstevníci ho provázeli výsměchem snad na každém kroku. Tehdy, v předvánočním čase, opustil domov, zanevřel na všechny, odmítl slavit Vánoce, které jsou pro obyvatele Kdosic téměř posvátné, a usadil se v hluboké jeskyni, vysoko nad městem. Od té doby je už po léta pro všechny Kdovíky i Kdovinky hotovou noční můrou. Nahání jim hrůzu ,a co je ještě horší, i výčitky svědomí. Ulice městečka už zase žijí předvánočním ruchem, který násobí přípravy na oslavu jubilejní Kdoslavy. Tehdy se kurážná Cindy Lou rozhodne osobně pozvat Grinche i s jeho psem Maxem, aby se stal smíchmajstrem a usmířil se s Kdovíky. Dopadne to sice všechno úplně jinak, než si ta malá představovala, protože Grinch je pořádný svéráz a k tomu ještě se srdcem o dvě čísla menší. Teprve, když zjistil, že Vánoce nelze ukrást, protože je nelze ani koupit, doroste mu do běžné, kdovíčí velikosti..

Tumblr_mdov3pgz061rlu9p7o1_500_large

2. Polární expres
Animovaný vánoční film
Je štědrý večer, venku plno sněhu. Malý chlapec leží ve své posteli, ale nespí. Poslouchá, zda uslyší zvuk, který ještě nikdy předtím neslyšel - rolničky na Santových saních. Zbývá pět minut do půlnoci. Náhle je chlapec vylekán bouřlivým hlukem. Utře zamlžené okno a naskytne se mu úžasný pohled. Třpytivý černý vlak s burácením zastavuje před jejich domem, pára z jeho motoru syčí skrze noční oblohu posetou miliony sněhových vloček. Chlapec vyběhne ven a setká se s průvodčím vlaku, který, jako by zde čekal jenom na něj. Tak začíná kouzelný vánoční příběh o výletu do země Santa Clause na severním pólu.

Tumblr_ldys1zpi2k1qdzzz7o1_400_large
3. Sám doma 1
Čas od času se stává že někde něco zapomeneme. Jenže u rodiny McCallistorvé je to bohužel už každoroční tradice. Když první rok odlétají na vánoce do Paříže ke svým příbuzným, vzpomene si paní McCallisterová v letadle nad Atlantikem, že určitě doma něco důležitého zapoměli. Ale co? To by se muselo v té malé hlavince makovince rozsvítit aby si vzpoměla že doma nechala nejmladšího člena rodiny Kevina. Tak začíná úspěšný vánoční příběh z roku 1990. I když mají všichni o Kevina starost, Kevin nepropadá panice, užívá si volna a všeho co doposud dělat nemohl a dokonce se postaví oběma podomním zlodějíčkům Marvovi a Harrymu čelem. Dům McCallisterů se v jednom momentě promění v hotovou past na zloděje.
Homealoneser1artworkpic_large
Existuje samozřejmě ještě spoustu krásných vánočních filmů, které je dobré vidět.. :)
Který vánoční film máte nejradši??
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katujka Katujka | Web | 10. prosince 2012 v 16:20 | Reagovat

Jo opravdu nejlepší filmy, já mám ráda Grinche u toho se vážně nasměješ :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama